Her kapıyı aralayıp içini gösterir gibi…

Hiç bir şey düşünmeden, sokaklarda öyle anlamsızca gezdiğin oldu mu? Hiç bilmediğin daha önce belkide de girmeye bile cesaret edemediğin İstanbul’un o köhne ve dar sokakları..

Elimizde bir fotoğraf makinesi Taksimden Karaköy’e ordan Balat’a yürümek için yola çıktık.. Amaç fotoğraf çekmek,yürümek biraz kaybolmaktı.. Karaköy’de gezerken evler arasında kalmış kalıntı bir kule gördüm.. Bu güzelliği daha önce keşfetmemiş olmam beni üzdü, demir kapı ile kapatılmış oraya hapsedilmiş gibi adeta.. Fotoğrafını bile çekemedim sadece baktım ve uzaklaştım oradan. Aradan iki gün geçti hemen aramaya koyuldum. Elimde ne isim,ne cisim ne de fotoğraf vardı.

İnternet’te deli gibi araştırma devam ederken bir adamın blogu ile karşılaştım. Öyle güzel şeyler araştırıp yazmış ki büyülendim. İstanbul’daki bütün kuleleri araştırıp yayınlamıştı. Teşekkür etmek için altına yorum yazmak istedim ama bir türlü yorum kabul edilmedi. İnatla teşekkür etmek istiyordum, blog en son 2013’ün nisan ayında güncellenmişti, yine inat ederek adamı araştırmak istedim. Ya üniversite de bir hoca, yada benim gibi restorasyonu seven biri olduğunu düşündüm. 2013’ün nisan ayında vefat etmiş bir ressam olduğunu gördüm, yutkundum. Neden yorum yazamadığım ortaya çıkmıştı, “keşke teşekkür edebilseydim..” dedirtti. (merak işte)

Çocukken o yıkık dökük yapılara  bırak girmeyi önünden bile geçmek beni korkuturdu. Sanki içinden bir canavar çıkacak ve beni içeri çekecekmiş gibi.. “ben ve benim şu küçük hayal güçlerim.”

De ki şu hayatta; yapabildiklerin yapabileceklerinden az olacak her daim/buna üzülme:yapabileceklerinin hepsini yapabilseydin umarsızca,her şeye kadir olurdun/o yüzden ki yapabileceklerini boşver,yapabildiklerini yap!

Sağlıcakla ..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s